Polaris on julkaissut uuden ja upean 2019-malliston Pohjoismaihin. Tilaamalla uuden mallin viimeistään 30.4.2018 saat 1000 € arvoisen SnowCheck-edun. Edun voi käyttää alkuperäisten Polaris-varusteiden/asusteiden hankintaan. Haluamasi malli kannattaa tilata Road Show -esittelyssä, niin varmistat toimituksen etusijalla!
Kohokohtana mallistossa on uusi erittäin tehokas ja moderni Patriot 850 -moottori. Patriot-moottori on täysin uusi ja se pohjautuu kestävän ja jo tehokkaan 800 H.O. moottorin osaamiseen. Uuden moottorin suunnittelussa ydinasioita olivat luetettavuus ja kestävyys. Tehoa ja varsinkin kierrosherkkyyttä haluttiin myös lisää ja sitä saatiin.
Axys-tekniikka kehittyy edelleen ja täysin uusina malleina ovat Indy 600 XC ES- ja Indy 850 XC ES. XC -mallit ovat erittäin toivottuja reittiajoon (Pro CC -telasto). Saatavana tehokkaalla n. 125 hv 600cc-moottorilla ja uudella 850 Patriot (n. 165-170-hv) -moottorilla. Uusi Patriot-moottori on tehokkain moottorikelkkamoottori mitä Polaris on koskaan valmistanut.
Axys Pro RMK -malliston keveys, kestävyys ja ketteryys ovat tuoneet ne maailman suosituimmiksi. Nyt myös Pro RMK -mallisto on tarjolla uudella Patriot 850 -moottorilla. Myös ajo-ominaisuuksia on kehitetty edelleen ja mallisto on saanut uuden Pro RMK React -etujousituksen, jonka ansiosta varsinkin sivurinteiden ajo-ominaisuudet ovat parantuneet edelleen. Uuden Reac-geometrian etuna on myös entistäkin parempi kääntyvyys ja ajamisen keveys/herkkyys. Raideväli on säädettävissä 36-38” välille ja kallistuksen vakaaja on vakio varusteena. Uusissa Pro RMK -malleissa on myös entistäkin paremmat astinlaudat. Uuden Patriot-moottorin kierrosherkkyydellä Pro RMK nousee lumelle äärimmäisen nopeasti ja helposti.